Briefing prasowy koalicji NIE dla chaosu i opozycji

Briefing 16.09.2016

16 września tuż po konferencji prasowej, na której minister edukacji Anna Zalewska przedstawiła reformę edukacji, odbył się w Sejmie briefing prasowy koalicji „NIE dla chaosu w szkole” oraz posłanki Katarzyny Lubnauer (Nowoczesna) i Jakuba Stefaniaka, rzecznika prasowego PSL.
Związek Nauczycielstwa Polskiego reprezentował na konferencji Grzegorz Gruchlik, wiceprezes ZG ZNP. Uczestniczyli w niej także: Maciej Jakubowski (Evidence Institute), Daria Bielenin-Palęcka (rodzic), Artur Sierawski (nauczyciel), Zygmunt Puchalski (STO).
– Nie wierzymy w zapewnienia minister edukacji, że nauczyciele przejdą przez reformę suchą stopą i nikt nie straci pracy. O etatach dla nauczycieli decyduje samorząd, a nie ministerstwo – mówił wiceprezes Grzegorz Gruchlik. – Niestety, wstępne prognozy nie są optymistyczne. Nie straszymy zwolnieniami. My liczymy. Z projektu przyszłorocznego budżetu wynika, że zwolnienia będą.